KONST / Litografier / Grafiskt blad 4468135
nr 446 8135
Grafiskt blad
"Nej! Kräftor kräva dessa drycker!", Albert Engström, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
måndag 15 januari 2007
kl 17:38:24
100 kr
150 kr
400 kr
350 kr
450 kr
550 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods